Письменницький портал Пилипа Юрика
Андрій Сова | Друк |
Середа, 30 жовтня 2013 12:03

0ЗАКОХАНИЙ БУВ В УКРАЇНСЬКИЙ СМІХ,

ЩО ЗІГРІВАВ І ЧАРУВАВ УСІХ

ВІРА СЕРЕДА

Народний артист України Андрій Сова понад три десятки років дарував гумористичне мистецтво зі сцени, знявся у 45 фільмах, серед яких найбільш відомі – «Два бійці» (1943) і «Королева бензоколонки» (1963). Навіть коли митця здолала тяжка недуга, він не здався, не змінив ритму свого життя. Читав класику, написав книгу спогадів «Дорога до сміху. Сторінки біографії», спілкувався з артистичною молоддю, передаючи їй секрети майстерності.

Наша зустріч із дочкою митця Валентиною - актрисою Київського театру «Колесо», викладачкою театральної майстерності Київської дитячої академії мистецтв - відбулася під час Міжрегіонального літературно-мистецького фестивалю українського гумору «Степанова весна», де вона була серед почесних гостей і взяла участь у концертах у Балтському й Миколаївському районах Одеської області.

Ми багато говорили з ВАЛЕНТИНОЮ СОВОЮ про Степана Олійника, з яким вона була особисто знайома, і, звичайно ж, про її видатного батька АНДРІЯ СОВУ.

 

Детальніше...
 
Репортаж із зони АТО | Друк |
П'ятниця, 23 жовтня 2015 10:42

DSC_2799_

Захищають

рідний край: 

 Ворсклу, Кальміус, Дунай

від нашестя кровожерної орди

 

Пилип ЮРИК, Олексій ЗАСОБА (фото)

Прохолодний ранок іще не встиг розплющити сонні очі, а волонтерська група вже запакувала вщерть невелику вантажну «Газель». У трьох місцях у Запоріжжі забрали хлопці й дівчата заготовлені ящики, великі рулони, наповнені й зав'язані мішки тощо. Усе це – для бійців, котрі перебувають у зоні АТО. І до світанку на мікроавтобусі «Мерседес», слідом за «Газеллю», вже виїхали в напрямку Бердянська. На заднє сидіння поклали чотири святкові торти, з яких вирізнявся синього кольору, обрамлений жовтою смужкою з великим Трисуттям (Тризубом) і написом «37 ОМПБ» (37-й окремий мотопіхотний батальйон). Волонтери вирішили привітати бійців із Днем захисника України. На саме свято воїни їх не змогли прийняти, тому домовилися з командуванням, що зроблять усе трохи пізніше.

Детальніше...
 
«Там, де немає української мови, українського слова, зараз – війна» | Друк |
Вівторок, 29 травня 2018 13:52

 

лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра Любов ГеньбаПОЕТИЧНИЙ  ТРАВЕНЬ - 2018

 

Віра СЕРЕДА

Урочистим літературно-музичним концертом у Запорізькому академічному театрі молоді завершився цьогорічний «Поетичний травень». Ініціатором мистецького заходу традиційно стала Запорізька організація Національної спілки письменників України на чолі з діяльним і наполегливим у досягненні поставленої мети Олександром Медком. Він уміло спланував роботу, налагодив співпрацю й скоординував взаємодію із Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації на чолі з Владиславом Мороко, управлінням у справах преси та інформації ОДА (Леван Шишинашвілі), обласним методичним центром культури й мистецтв (Оксана Герман), Запорізькою організацією Національної спілки журналістів України (Наталя Кузьменко), єдиним українськомовним інформаційним спонсором області «Запорізька правда» (Наталя Зворигіна).

Детальніше...
 
Україна і Болгарія | Друк |
П'ятниця, 09 червня 2017 08:13

Пилип ЮРИК

 

                              Хороша страна Болгария,

                              А Россия – лучше всех.

                                        Михаил ИСАКОВСКИЙ


Москалина в етнографію

(Як і в мафію) уліз,

У навколишніх парафіях

Пропагує шовінізм.

Детальніше...
 
«Хортиця крізь віки - 2018» | Друк |
Вівторок, 05 червня 2018 10:55

росте юна зміна – учасниця пленеру Наталя Дерев'янко із дочкою

Позитивні штрихи й новації ХІV мистецького пленеру

Віра СЕРЕДА

Традиційною звітною виставкою у виставковій залі Запорізької обласної організації Національної спілки художників України завершив роботу ХІV Всеукраїнський мистецький пленер «Хортиця крізь віки». Визначальною прикметою стало розширення його меж до території Козак-палацу, де під час ІІ спеціалізованого міжнародного екологічного форуму «Екофорум-2018» діяла виставка робіт різних років із колекції пленеру та відбувся майстер-клас із живопису.

Позитивним штрихом стало й те, що в Запоріжжі перетнулися два представницькі пленери. Протягом трьох днів їхні учасники могли поспілкуватися між собою й побувати на виставках. У день відкриття пленеру «Хортиця крізь віки» в експозиції серед інших колекційних творів можна було побачити роботу народного художника України Валерія Франчука й дві картини заслуженого художника України Василя Красьохи – обидва прибули цього року на пленер «Запорізький пейзаж» і завітали у виставкову залу НСХУ. Три дні потому вже хортицькі пленеристи мали можливість оглянути звітну виставку пленеру «Запорізький пейзаж» в обласному художньому музеї.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 68
Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори