Top Sites in Albania The sites in the top sites lists are ordered by their 1 month Alexa traffic rank.

The 1 month rank is calculated using a combination of average daily visitors and pageviews over the past month. The site with the highest combination of visitors and pageviews is ranked #1

Showing 50 of 500 results

Want access to the complete list?
Site
Daily Time on Site Daily Time on Site

Estimated daily time on site (mm:ss) per visitor to the site. Updated daily based on the trailing 3 months.
Daily Pageviews per Visitor Daily Pageviews per Visitor

Estimated daily unique pageviews per visitor on the site. Updated daily based on the trailing 3 months.
% of Traffic From Search % of Traffic From Search

The percentage of all referrals that came from Search engines over the trailing month. Updated daily.
Total Sites Linking In Total Sites Linking In

The total number of sites that Alexa found that link to this site. For more information please see this explanation of how Alexa determines the number of sites linking in.
1

Joq.al

Joq.al (Jeta Osh Qef) është platforma më e madhe e lajmeve unike, argëtuese dhe sociale në hapëMoresirën shqipfolëse. Gjithashtu, JOQ funksionon si një rregullator për jetën tuaj, duke promovuar dukuritë pozitive dhe denoncuar ato negative. Less

11:36

7.99

8.70%

725

2

Gazetaexpress.com

Gazeta Express since going exclusively online, became number one media portal in the Balkans. GMoreazeta Express provides readers with the latest news, interviews, reports and trending social stories, in both Albanian and English language. Express has been and it is often referenced as a source of information in world’s media reports from Kosovo, such as New York Times, Time, The Economist, Associated Press, Reuters, etc. Less

8:25

5.36

13.10%

3,008

3

Google.com

Enables users to search the world's information, including webpages, images, and videos. OffersMore unique features and search technology. Less

7:18

7.26

3.30%

3,462,044

4

Youtube.com

YouTube is a way to get your videos to the people who matter to you. Upload, tag and share yourMore videos worldwide! Less

8:52

4.84

16.00%

2,617,852

5

Gjirafa.com

Makinë kërkimore në Gjuhën Shqipe

4:26

3.51

20.50%

1,612

6

7:02

10.10

0.70%

604

7

Balkanweb.com

Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. The most clicked web in Albania. MoreBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj. Less

27:49

9.12

12.20%

1,813

8

Panorama.com.al

Gazeta Panorama online. Botim i Panorama Group ► Gazeta më e madhe në Shqipëri! ► www.panorama.Morecom.al për lajmet e fundit në çdo kohë. E Përditshme e Pavarur. Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Aktualisht ajo është gazeta më e madhe dhe si rrjedhojë më e shitura në vend, gjithashtu portali i saj online eshte portali mediatik me i vizituari ne territorin Shqiptar dhe me gjere kudo qe banojne dhe jetojne shqiptarët! http://www.panorama.com.al Less

17:27

4.68

19.90%

2,036

9

Syri.net

Ne SYRI.net do te gjeni opinionistë me emër, seriozë, dhe gazetarë investigativë. Ju ftojmë të Morena klikoni dhe të shkruani sa herë që ta mendoni. SYRI.net Less

12:25

6.03

10.80%

953

10

Facebook.com

A social utility that connects people, to keep up with friends, upload photos, share links and Morevideos. Less

10:09

3.80

8.20%

6,893,534

11

Merrjep.com

MerrJep.com ështe faqja më e rre për shpallje të vogla në Kosovë. Aty vijnë edhe persona privatMore dhe ndërmarrje kur duan të blejnë, shesin dhe ndërojnë. Less

11:52

10.10

17.50%

1,368

12

4:43

2.90

3.20%

85

13

Tvklan.al

Televizioni Kombëtar Klan, rekord në shikueshmëri. Programacion i pasur për të gjithë grup-moshMoreat. Programet tona, thjesht… të suksesshme dhe të shikuara: emisione politike, sociale, kulturore, spektakle, game-show, filma, telenovela, seriale, sit-com, soap-opera, dokumentarë, 6 edicione informative në programin ditor dhe shumë evenimente që behen të tilla, vetëm nën logon e KLAN, ashtu sikurse edhe… reklama JUAJ. Less

8:53

4.00

24.00%

631

14

Merrjep.al

MerrJep.al ështe faqja më e re për njoftime të vogla në Shqipëri. Aty vijnë edhe persona privatMore dhe ndërmarrje kur duan të blejnë, shesin dhe ndërrojnë. Less

11:53

11.70

23.40%

1,124

15

Koha.net

Politika, ekonomia, kultura e sporti vijnë më së shpejti te ju nëpërmjet portalit koha.net. ÇdoMore klik një ecje me kohën! Less

4:13

2.91

13.00%

1,631

16

5:55

3.28

13.10%

1,870,092

17

Bongacams.com

Live Webcam Sex Shows For Free Without Registration! Join largest Adult Sex Cams community and Morechat with 400+ Online Webcam Models Now! For FREE! Less

4:07

1.87

8.40%

159,643

18

5:05

3.40

10.40%

417

19

Yahoo.com

A major internet portal and service provider offering search results, customizable content, chaMoretrooms, free e-mail, clubs, and pager. Less

3:54

3.40

7.20%

652,978

20

Albeu.com

Albeu.com është portal i pavarur, i themeluar në korrik të vitit 2003. Portali Albeu është portMoreali i parë shqiptar, i cili që në Maj të vitit 2004 ka filluar me publikimin e lajmeve të fundit në kohë reale, duke luajtur kështu rolin e frymëzuesit për shumë faqe më të reja. Less

7:48

8.60

25.70%

1,236

21

Opinion.al

Ngjarjet më të fundit dhe më të rëndesishme në jetën politike dhe sociale të vendit, me debatetMore, opinionet dhe analizat e të ftuarve në studio. Less

4:10

2.00

17.00%

320

22

Infokosova.org

InfoKosova është një ndër portalet e para shqiptare Online, e cila krijon lajme, analiza, interMorevista, nga vendi, rajoni dhe bota. Less

3:06

2.60

4.30%

134

23

Wikipedia.org

A free encyclopedia built collaboratively using wiki software. (Creative Commons Attribution-ShMoreareAlike License). Less

4:13

3.21

67.10%

1,850,374

24

Cna.al

 

6:41

2.20

13.00%

160

25

Live.com

Search engine from Microsoft.

4:04

3.64

12.60%

55,928

26

Living.al

Vjen për herë të parë në Shqipëri në ekranin e televizorit tuaj, nëpërmjet Platformës TelevizivMoree Satelitore dhe Tokësore Tring, kanali 102, Living. Living është kanali i vetëm ekskluzivisht për jetën dhe stilin e jetesës së femrave dhe meshkujve shqiptar Less

3:49

3.10

16.30%

379

27

3:39

2.71

12.20%

461

28

Filma24.tv

Faqja e parë shqiptare ku mund të shikoni filma dhe seriale HD

4:18

5.69

12.30%

37

29

Noa.al

NOA.al is the leading Albanian online media providing news in Albania, Kosovo, Macedonia, MonteMorenegro and Preshevë Valley. NOA founded in 2007 by a group of senior editors and journalists. Professionalism of NOA.al was noted abroad as well... Less

7:43

3.90

23.10%

452

30

4:30

6.02

14.40%

0

31

Lajm-shqip.com

Lajmi i fundit ne Shqip, Balkanweb, Panorama, Shqip

2:42

1.50

14.10%

359

32

Shije.al

Media shqiptare që trajton temën e marrëdhënies së njeriut me ushqimin. Receta gatimi, shefa kuMorezhine, personazhe, kulturë ushqimore, udhëtime kulinare, këshilla dhe plot informacione e kuriozitete rreth botës së ushqimit e pijeve. Less

3:47

2.40

27.20%

253

33

Telegrafi.com

Telegrafi is the leading Albanian online media providing news in Kosovo, Macedonia, Albania, MoMorentenegro, and Preshevë Valley. It is based in Kosova's capital, Prishtinë. Less

9:15

4.77

13.20%

2,696

34

Kosova-sot.info

Ueb-faqja zyrtare e se perditshmes informative te pavarur numer 1- Kosova Sot

3:49

2.50

30.30%

403

35

Twitter.com

Social networking and microblogging service utilising instant messaging, SMS or a web interface.. Less

6:19

2.96

11.60%

5,228,984

36

Top-channel.tv

Top Channel është një televizion kombëtar privat, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë terrMoreitorin e vendit. Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV. Informacioni me i fresket dhe te gjitha programet e televizionit te cilat pasqyrohen minute pas minute ne www.top-channel.tv, e bejne ate destinacionin per te preferuar te shqiptareve ne internet. Less

5:43

6.80

14.50%

587

37

Kohajone.com

Gazeta "Koha Jonë" është e para gazetë e pavarur shqiptare. Ajo është themeluar nga gazetari NiMorekoll Lesi, më datën 11 maj 1991. Less

5:36

3.10

35.10%

699

38

Livescore.com

Real time football (soccer) match scores across International and over 100 leagues in 34 countrMoreies on a permanent basis. Less

5:14

3.39

10.70%

3,351

39

Flashscore.com

Most comprehensive livescore service on the global market offering detailed league tables and tMoreournament draws, live centre and current betting odds comparison. Less

12:38

6.35

10.50%

990

40

Tring.al

Tring TV u themelua në vitin 2008, me pjesëmarrje 100% nga investitorë shqiptarë. Ai Ju dhuron Moreeksperiencën unike të shijimit të televizionit falë larmishmërisë së kanaleve për të gjithë familjen dhe produksioneve 100% shqiptare. Tring është pjesë e Grupit Edil, një ndër më të mëdhenjtë në vend. Less

3:24

3.50

22.10%

242

41

Linkedin.com

A networking tool to find connections to recommended job candidates, industry experts and businMoreess partners. Allows registered users to maintain a list of contact details of people they know and trust in business. Less

5:22

3.78

18.50%

1,871,136

42

5:28

3.09

6.80%

20,936

43

Amazon.com

Amazon.com seeks to be Earth's most customer-centric company, where customers can find and discMoreover anything they might want to buy online, and endeavors to offer its customers the lowest possible prices. Site has numerous personalization features and services including one-click buying, extensive customer and editorial product reviews, gift registries, gift certificates, wish lists, restaurant and movie listings, travel, and photo processing. Less

7:59

8.17

22.40%

783,274

44

Klankosova.tv

KlanKosova, Lajme, Video, Aktualitete. Informohu i pari per lajme. Jemi nje!

4:11

3.00

22.00%

489

45

Gazetatema.net

Gazeta me e lexuar shqiptare

11:21

5.63

17.90%

409

46

Fbcdn.net

People use Facebook to keep up with friends, upload an unlimited number of photos, share links Moreand videos, and learn more about the people they meet. Anyone can join Facebook All that's needed to join Facebook is a valid email address. To connect with coworkers or classmates, use your school or work email address to register. Once you register, join a regional network to connect with the people in your area. ... Less

3:14

2.49

5.60%

59,000

47

Livejasmin.com

Chat for FREE and Watch HD Live Sex cam shows! More than 2000 Models are waiting for You. EnjoyMore a Private Show with your dream girl now! NO registration required. Less

2:02

1.37

1.50%

73,756

48

Ebay.com

International person to person auction site, with products sorted into categories.

9:21

7.07

20.00%

165,529

49

3:41

2.70

10.60%

133

50

Indeksonline.net

Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidaveMore të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Less

6:35

4.50

6.70%

232

Showing 50 of 500 results

Want access to the complete list?
More extensive lists of top sites by country or globally are available programmatically through the Alexa Top Sites service