Письменницький портал Пилипа Юрика
Андрій Сова | Друк |
Середа, 30 жовтня 2013 12:03

0ЗАКОХАНИЙ БУВ В УКРАЇНСЬКИЙ СМІХ,

ЩО ЗІГРІВАВ І ЧАРУВАВ УСІХ

ВІРА СЕРЕДА

Народний артист України Андрій Сова понад три десятки років дарував гумористичне мистецтво зі сцени, знявся у 45 фільмах, серед яких найбільш відомі – «Два бійці» (1943) і «Королева бензоколонки» (1963). Навіть коли митця здолала тяжка недуга, він не здався, не змінив ритму свого життя. Читав класику, написав книгу спогадів «Дорога до сміху. Сторінки біографії», спілкувався з артистичною молоддю, передаючи їй секрети майстерності.

Наша зустріч із дочкою митця Валентиною - актрисою Київського театру «Колесо», викладачкою театральної майстерності Київської дитячої академії мистецтв - відбулася під час Міжрегіонального літературно-мистецького фестивалю українського гумору «Степанова весна», де вона була серед почесних гостей і взяла участь у концертах у Балтському й Миколаївському районах Одеської області.

Ми багато говорили з ВАЛЕНТИНОЮ СОВОЮ про Степана Олійника, з яким вона була особисто знайома, і, звичайно ж, про її видатного батька АНДРІЯ СОВУ.

 

Детальніше...
 
Орлині душі | Друк |
Понеділок, 06 липня 2015 08:03
Пилип ЮРИК

 

Не ридайте, не тужіть,

Наші милі! Будем жить!

Побажайте нам яскравих перемог.

Ідемо не на парад,

А під «смерчі» і під «град».

Що чекає попереду – знає Бог.

 

Детальніше...
 
Україна і Болгарія | Друк |
П'ятниця, 09 червня 2017 08:13

Пилип ЮРИК

 

                              Хороша страна Болгария,

                              А Россия – лучше всех.

                                        Михаил ИСАКОВСКИЙ


Москалина в етнографію

(Як і в мафію) уліз,

У навколишніх парафіях

Пропагує шовінізм.

Детальніше...
 
Репортаж із зони АТО | Друк |
П'ятниця, 23 жовтня 2015 10:42

DSC_2799_

Захищають

рідний край: 

 Ворсклу, Кальміус, Дунай

від нашестя кровожерної орди

 

Пилип ЮРИК, Олексій ЗАСОБА (фото)

Прохолодний ранок іще не встиг розплющити сонні очі, а волонтерська група вже запакувала вщерть невелику вантажну «Газель». У трьох місцях у Запоріжжі забрали хлопці й дівчата заготовлені ящики, великі рулони, наповнені й зав'язані мішки тощо. Усе це – для бійців, котрі перебувають у зоні АТО. І до світанку на мікроавтобусі «Мерседес», слідом за «Газеллю», вже виїхали в напрямку Бердянська. На заднє сидіння поклали чотири святкові торти, з яких вирізнявся синього кольору, обрамлений жовтою смужкою з великим Трисуттям (Тризубом) і написом «37 ОМПБ» (37-й окремий мотопіхотний батальйон). Волонтери вирішили привітати бійців із Днем захисника України. На саме свято воїни їх не змогли прийняти, тому домовилися з командуванням, що зроблять усе трохи пізніше.

Детальніше...
 
Одещина відзначила 110-річчя Степана Олійника | Друк |
Середа, 04 квітня 2018 13:56

 

F1012607«Степанова весна»

Віра ЮРИК (СЕРЕДА), лауреат премії імені Степана Олійника в номінації «Журналістика» (2013), член НСЖУ

37-ий Міжрегіональний літературно-мистецький фестиваль «Степанова весна», присвячений 110-й річниці від дня народження видатного українського письменника-сатирика й журналіста Степана Олійника (03.04.1908 – 11.01.1982), тривав цього року з 28 березня по перше квітня. Ювілейні заходи першого дня відбулись у Запоріжжі (читайте попередню публікацію на нашому порталі). Відтак його учасники попрямували до Одещини, де фестиваль продовжив свою ходу. Зауважу, вже 1982 року, коли великий сміхотворець відійшов у вічність, на Одещині – його малій батьківщині - пройшли перші Олійниківські читання, що з 1999 року отримали назву «Ярмарок сміху», а 2011-го переросли в Міжрегіональний фестиваль гумору й сатири «Степанова весна».

На сцені Левадівського будинку культури (Миколаївський район на Одещині) Леся Олійник оголосила лауреатів 2018 року Всеукраїнської літературно-мистецької премії «В ім'я добра» імені Степана Олійника. Почесні дипломи отримали письменник Анатолій Горбівненко (Сміла, Черкаська область) за книжку «Налаштування веселки, або Формула борщу» (гумор і сатира) і журналіст Юрій Федорчук (Любашівка, Одеська область) за фотолітопис фестивалю із 1986 року й публікації в одеській пресі. Усього лауреатами премії від її заснування стали вже 55 митців.

Цікаво, що й сама Леся Олійник як музикознавець стала цього року лауреатом премії імені Миколи Лисенка в номінації «За видатні досягнення в музикознавстві» за серію статей 2013-2017 років з проблем розвитку та популяризації української сучасної музики. «Письменницький портал» вітає Лесю Степанівну із цією подією й бажає козацького здоров'я, наснаги та нових творчих здобутків.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 68
Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори